Inne nazwy snu:

sen o rannym psie, sen o zranionym psie, sen o psie, sen o pogryzieniu przez psa

Można powiedzieć, że pies to najlepszy i najwierniejszy towarzysz człowieka, ponieważ broni jego dobytku, chroni przed niebezpieczeństwami i jest przy nim w gorszych momentach życia. Jako motyw senny charakteryzuje się szerokim zakresem znaczeniowym. Może symbolizować partnera, najlepszego przyjaciela, lojalność, szczerość, oddanie, bezpieczeństwo, odwagę, a z drugiej strony także zdradę, zwierzęce popędy, kłamstwa i strach. Rana symbolizuje nieprzyjemne doświadczenia, które przeżył w swoim życiu śniący, a także poczucie bezsilności oraz rozczarowanie. Jak więc zrozumieć sen o zranionym psie?
senSen o zranionym psie

Szczegółowe znaczenie snu:

 

  • Ranny pies odpowiada zawsze bliskiej Ci osoby, którą spotkała jakaś przykrość i czuje się zraniona. Być może jest to Twoja druga połówka, przyjaciel albo ktoś z bliskiego rodzinnego grona.
  • W pierwszym przypadku to właśnie śniący jest tym, który sprawił, że ta osoba czuje się urażona. Swym zachowaniem zadaje jej ból. Naprawdę warto zastanowić się nad zmianą postępowania, jeżeli chce się uniknąć dalszego pogorszanie tej relacji.
  • Jeżeli widzisz rannego psa w swoim śnie, oznacza to, że Twój bliski czuje się zraniony z czyjegoś powodu. Nie mówi Ci o swoich trudnościach, aby Cię nie przygnębiać własnymi kłopotami. Wykaż się zainteresowaniem i zorientuj się w sytuacji, aby wiedzieć, w jaki sposób możesz mu pomóc.
  • Ranny milczący pies we śnie stanowi symbol Twojego przyjaciela, który cierpi w milczeniu i zachowuje w tajemnicy wszystkie swoje bolączki.
  • Jeżeli zraniony pies w Twoim śnie jest agresywny, zapewne Twój przyjaciel jest zły na Ciebie i przykro mu z powodu Twojego zachowania.

 


Skomentuj sen

autor komentarza: Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 16.09
0
0

Kocham zwierzęta i bardzo mi przykro, kiedy dzieje im się krzywda.Nie rozumiem takich ludzi,którzy się znęcają nad zwierzętami.

autor komentarza: Inga
Dodano: 17.08
0
0

Śniło mi się, że na ulicy zobaczyłam zranionego psa. Czyżby ktoś z moim bliskich czuł się przeze mnie zraniony? Znaczenie tego snu skłoniło mnie do refleksji.

autor komentarza: KAcper
Dodano: 1.07
2
0

Śniło mi się że coś złego stało się mojemu psu

autor komentarza: Eleonora
Dodano: 20.11
0
0

Nie wolno tak traktować zwierząt.


x