Jedną z ważniejszych funkcji snów jest pomoc w przetwarzaniu, rozumieniu i uporządkowaniu wydarzeń w Twoim życiu. Śnienie pozwala Twojemu umysłowi na przygotowywanie się do nadmiernych emocji, przyzwyczajenia się do obecnych wydarzeń, spróbowania zrozumieć informacje w inny sposób niż dzieje się to na co dzień. Może to być na poziomie świadomym, kiedy śnisz o zdradzie, która przydarzyła Ci się w realnym życiu lub świadomie podejrzewasz kogoś bliskiego o zdradę lub może odbywać się to nieświadomie, kiedy to psychika daje Ci sygnały o kimś kto może być nieszczery wobec Ciebie lub po prostu Twój mózg tworzy nowe połączenia bez konkretnej przyczyny. Może również świadczyć o umiejętnościach Twojego mózgu do nauki nowych rzeczy i przetwarzania wydarzeń w sposób, którego nie jesteś świadom.
senSen o zdradzie małżonka

Istnieje kilka kilka interpretacji snu o zdradzie. Pierwsza to sytuacja w której zostałeś w realnym życiu zdradzony przez bliską osobę. Wydarzenia te są bardzo emocjonalne i często pozostawiają trwałe odczucia bez względu na to czy wybaczyłeś danej osobie czy tez nie. Zazwyczaj dzieje się tak, że po odkryciu zdrady, czy to z zakresu uczuć, związku i miłości czy tez przyjaźni lub kłamstwa (nawet w dobrej wierze) nasze zaufanie do danej osoby spada. Najtrudniej jest zaufać komuś na nowo i przestać myśleć o tym co było kiedyś, dlatego też bardzo często zbyt intensywnie myślimy o tych sytuacjach, a to przekłada się na sny. Te znowuż służą do lepszego zrozumienia całej sytuacji i oswojenia się z tą myślą.
Inna teza dotyczy Twoich obaw co do bliskiej osoby. Być może coś się wydarzyło, co nie daje Ci spokoju lub pokłóciłeś się z partnerem/przyjacielem, a Twoja podświadomość kreuje Twoje zmartwienia w sny, w których dochodzi do zdrady. W tym przypadku powinieneś wyjaśnić tę sytuacje z bliskimi, a przede wszystkim z samym sobą. Rzucanie oskarżeń bez dowodów jest ryzykowne, dlatego też nie powinieneś z góry zakładać najgorszego. Warto zwrócić uwagę na każdy aspekt snu, Twoje uczucia, emocje towarzyszące, sytuacje, w których Ty się znalazłeś. Sny takie mają tendencję do kontynuowania i powrotów. Dopóki świadomie nie przejdziesz przez uczucia i nie dojdziesz do rozwiązania problemu w sobie, dopóty będą nękać Cię te sny. Pomagają one odnaleźć wewnętrzny spokój.
Może być również tak, że sny o zdradzie przytrafia się osobom, które nigdy nie miały z tym do czynienia lub nigdy nie rozpatrywały takiej sytuacji w swoim życiu. Wtedy należy odbierać to jako problem psychiczny, który tkwi wewnątrz nas, który tłumimy lub nawet o nim nie wiemy. Dlatego tez należy się dobrze zastanowić co może być przyczyną naszej złej kondycji psychicznej i spróbować poradzić sobie z nią.

 • Ktoś Cię zdradził: przewidziane kłopoty i komplikacje w sprawach zawodowych.
 • Zdradzić kogoś: zapowiedź niepowodzeń.
 • Być zdradzonym przez bliska osobę: wróżba wielkiego szczęścia i udanego życia.
 • Planować zdradę: uważaj na wścibskich ludzi, mogą wnieść zamieszanie w Twoje życie.
 • Ktoś nazywa cię zdrajcą: przewiduje porażkę.
 • Zdrada męża: możliwy awans w pracy lub wróży nadejście dobrej nowiny.
 • Zdrada chłopaka: oznacza wyjście z kłopotów i obronę własnej racji.
 • Ty zdradzasz swojego partnera: staraj się nie podejmować pochopnych decyzji.
 • Widzisz we śnie zdradę partnera: wróży sukcesy i powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym.
 • Zdrada żony: wkrótce spełnia się Twoje najskrytsze marzenia.
 • Zdrada przyjaciela: uważaj na wrogów z przeszłości, mogą wywołać sprzeczki.

Skomentuj sen

autor komentarza: Filip
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 18.08
0
0

Jakiś czas temu wyszła na jaw zdrada mojej żony i teraz często śni mi się scena do której doszło.... Mam nadzieję, że te sny minął bo sprawiają, że chodzę zdenerwowany i nic z tym nie mogę zrobić.

autor komentarza: Renatka
Dodano: 17.08
0
0

Mimo, że nie miałam takiego snu to wolę znać jego znaczenia tak na wszelki wypadek. Jeśli będę znała potencjalne konsekwencje snu to większa szansa, że się przed nimi uchronię.

autor komentarza: Gośka
Dodano: 17.08
0
0

Sen o zdradzie małżonka to najgorszy sen jaki miałam. Niestety, jeszcze gorsze jest to, że taka sytuacja przytrafiła mi się naprawdę.


x