Inne nazwy snu:

sen o wszach we włosach, sen o włosach, sen o wszach

Wszy z reguły wywołują w nas nieprzyjemne uczucie obrzydzenia. Należy mieć na uwadze, że wszawica to choroba w równym stopniu powszechna, co krępująca i wstydliwa. Jako motyw senny odznacza się negatywną co do zasady symboliką. Może mówić o naszym sfrustrowaniu, zirytowaniu, strach oraz brudzie duchowym. Być może w swoim życiu odczuwasz poczucie winy lub wyrzuty sumienia, a może masz jakąś osobę, sytuację czy relację, w stosunku do której pragniesz zachować dystans. Jak więc zrozumieć sen o wszach na głowie?
senSen o wszach na głowie

Szczegółowe znaczenie snu:

 

  • Co do zasady wszy na głowie oznaczają coś dobrego albo złego. Jest to zależne od tego, w jakim kontekście je widzisz w swoim śnie.
  • Jeżeli we śnie widzisz na swojej głowie wszy, czeka Cię choroba, której pod żadnym pozorem nie bagatelizuj. Może być tak, że już teraz odczuwasz pierwsze symptomy albo masz pogorszone samopoczucie. Można też przyjąć inną interpretację mówiącą o tym, że Twoja cierpliwość zostanie nagrodzona.
  • Sen, w którym wiesz, że masz wszy na głowie, ale nie jesteś w stanie ich zlokalizować, wróży porażkę jakiemuś Twojemu przedsięwzięciu. Może być to również zapowiedź strat lub poświęcenia czegoś o wysokim znaczeniu dla Ciebie.
  • Sen o widzeniu wszy na czyjejś głowie zapowiada powodzenie. Przypomnij sobie, ile było ich we śnie. Duża ich ilość to symbol zadziwiającej poprawy Twojej sytuacji finansowej.
  • Wybieranie wszy z czyjejś głowy jako motyw senny można również odnosić do sfery uczuciowej śniącego. Dzięki pomocy partnera znajdziesz rozwiązanie problemu, który Cię trapi. Z jego wsparciem z pewnością poradzisz sobie z każdym wyzwaniem lub trudnością, która pojawi się na Twojej drodze życiowej.

 


Skomentuj sen

autor komentarza: znaczeniu snu wszy na głowie
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 23.04
0
0

Ofiary choroby zwanej wszawicą odczuwają zawstydzenie i skrępowanie, chociaż właściwie każdy człowiek jest narażony na tą zarażenie. Widok ohydnych wszy przeważnie wzbudza w nas same negatywne wrażenia. We śnie natomiast pasożyt ten odznacza się następującą symboliką: sfrustrowanie, zirytowanie, strach, poczucie winy, wyrzuty sumienia oraz brud emocjonalny. Wesz może też przekazywać, że powinnaś bądź powinieneś odciąć się do jakiejś osoby, sytuacji bądź relacji w Twojej rzeczywistości. Co mogą znaczyć wszy na głowie w naszym śnie? Szczegółowe znaczenie snu: Symbol senny wszy na głowie cechuje się znaczeniem, które może okazać się dla śniącego pozytywne lub negatywne. Dlatego tak istotne jest uwzględnienie okoliczności panujących we śnie. Widzieć wszy na własnej głowie we śnie zapowiada pogorszenie stanu zdrowia i poważniejszą chorobę. Bez dwóch zdań Twoje zdrowie i nastrój już teraz nie są najlepsze. Możliwa jest też inna interpretacja snu, odnosząca się do charakteru osoby śniącej. Mówi ona o tym, że cierpliwość w życiu popłaca. Sen, w którym wiesz, że masz wszy na własnej głowie, ale nie jesteś w stanie ich odnaleźć, świadczy o tym, że jakieś Twoje przedsięwzięcie zakończy się fiaskiem. Może to ponadto oznaczać, że stracisz lub poświecisz coś, do czego miałaś bądź miałeś sentyment. Sen o wszach na cudzej głowie stanowi symbol szczęśliwego zrządzenia losu. Jeżeli tych pasożytów było wiele, wówczas możesz liczyć na to, że zadziwiająco polepszy się Twoja ogólna sytuacja majątkowa. Wybieranie wszy z czyjejś głowy jako motyw przewodni snu można analizować w odniesieniu do związku śniącej osoby i wówczas ma następujące znaczenie: Twój partner sprawi, że rozwiązanie problemu stanie się łatwiejsze niż myślisz. Kiedy będziesz mierzyć z życiowymi wyzwaniami lub innymi sytuacjami, zawsze będziesz mieć silne wsparcie w jego osobie.


x