Inne nazwy snu:

sen o szczurze znaczenie, szczur sennik, szczury w mieszkaniu znaczenie snu, sen o szczurach

O czym informuje nas szczur występujący w naszym śnie? Szczury są zwierzętami, których często nie rozumiemy i określamy jako stworzenia złe. Od wieków były znane i kojarzone jako roznosiciele wszelakich chorób, a ludzi unikali ich w każdy możliwy sposób. Były i nierzadko wciąż są symbolem zła i ciemnych stron, dlatego są tak nielubiane. Ale kiedy tak przysiąść na chwilę i zapoznać się z ich dogłębniejszym znaczeniem, wcale (jak zwykło się mówić) nie taki diabeł straszny jak go malują. Rozbieżności pomiędzy przesłankami widzenia szczura w śnie są ogromne, dlatego też trzeba wyjaśnić przynajmniej te najważniejsze, by móc zrozumieć je lepiej.
senSen o szczurze

Zacznijmy od tego, iż tego typu sny są jednymi z najczęstszych jakie mogą się człowiekowi przyśnić. Śnimy i marzymy o rzeczach lub żywych kreaturach częściej niż sami je wykonujemy w rzeczywistości. Zobaczyć tego typu gryzonia na jawie reprezentuje nieprzyjemne doznania, spotkania osobą którą znamy i wewnętrznie darzymy szacunkiem. Skala i zasięg poszukiwań jest duży. To może być twój partner biznesowy, kolega, czy koleżanka z pracy, znajomi ze szkoły bądź przyjaciele. Nie musi to być osoba, którą wyczekujemy, ale wiemy że dotyczyć ona będzie projektów, które muszą być skończone w odpowiednim czasie, gdy jest go coraz mniej. Tego typu sen może być również połączony z fizycznymi lub werbalnymi konfrontacjami, których będziemy doświadczać z daną osobą w przyszłości. Takowe napotkanie może być nagłe, nieplanowane, a osoba z którą popadniesz w konflikt obróci się dla ciebie w postać nieznanej persony, z którą relacje zostaną nierozerwalnie zniszczone. Cokolwiek się wydarzy, zachowaj spokój i bądź sobą. Nie pozwól dać ponieść się chwili. Zimna głowa w takiej sytuacji będzie dobrym rozwiązaniem dla obu stron. Być może stres panujący w tobie został spowodowany problemami na linii ciebie i bliskich, a ty teraz usiłujesz się go pozbyć w zły sposób? Pewna grupa ludzi przyprawia cię o zakłopotanie, a ty czujesz się niekomfortowo? To jest odpowiednia pora, by zaprzestać z niektórymi znajomościami i pozwolić wpuścić do swojego serca nowe, które możliwe, że okażą się bardziej szczere, a ty poznasz kompanów na całe życie. 
Strach przed szczurem - ostrzeżenie o podejmowaniu decyzji, których się boimy. Jeśli wiemy, że coś może nam zaszkodzić, nie dajmy się ponieść emocjom. Często skutki takich wyborów okazują się krytyczne.
Biegający szczur - znak, że jesteś kochany przez kogoś z twojego otoczenia.
Ugryzienie przez szczura - bezpodstawne i niesłuszne oskarżenie rzucone w twoją stronę. Możesz być spokojny, ludzie którzy cię znają będą wiedzieli gdzie leży prawda, a ty zyskasz więzi na całe życie.
Martwy szczur - przestroga przed przyszłymi wyborami. Jeśli ktoś forsuje cię do zrobienia czegoś czego nie lubisz i uważasz za sprzeczne z twoimi ideologiami, nie daj się i nie podążaj za tłumem. Wychodzenie na przekór niejednokrotnie okazało się strzałem w dziesiątkę. 
Gonić szczura - walka z usilnym uszczęśliwianiem drugiej osoby. Najwyższy czas przy przystopować i pierwszorzędnie doprowadzić swoje problemy to ładu.
Biały szczur - nadchodząca pomoc od osób trzecich.
Czarny szczur - odkryjesz plany przeciwko tobie.
Szary szczur - konflikt z przeciwnościami okaże się łagodniejszy niż wyobrażałeś/aś sobie na samym początku.
Niebieski szczur - ktoś bliski walczy o odbudowę twojego zaufania.
Brązowy szczur - zachowaj dystans w sprawach biznesowych. Miej głowę na karku i bądź czujny do ostatniej chwili. 

Skomentuj sen


x