Inne nazwy snu:

szczury sennik, sen o szczurach, czarny szczur znaczenie snu, szczuty w mieszkaniui

Sny o szczurach są rodzajem snów zwykłych, to znaczy częstych i powtarzalnych. Zazwyczaj śnią nam się w trudniejszym dla nas czasie. Jeśli jesteś kochany lub kochasz jakąś osobę, z którą miewasz teraz cięższy czas, możesz spodziewać się jednego z tego rodzaju snów. Pierwszą rzeczą do przemyślenia zaraz po takowym śnie jest to, czy my lub ktoś z naszego otoczenia, kogo dobrze znamy zachowuje się podejrzliwie, zmienił postępowanie i pogląd w stosunku do ciebie oraz twoich sytuacji życiowych. Alternatywnie gryzonie na jawie mogą oznaczać uczucie jakie nam towarzyszą oraz to, że gubimy się w sobie i czynnościach dniach codziennego.
senSen o szczurach

Jeśli boimy się szczurów, nastawmy swoją własną uwagę skupienia na to, w jakim kontekście się pojawiają. Jest to technika zwana świadomym snem - zdajemy sobie sprawę, iż śnimy i możemy wyłapać więcej szczegółów. Dla pocieszenia i uniknięcia strachu we Wschodnich kulturach szczur jest jednym z zodiakalnych znaków, a ludzie urodzeni w roku wspomnianego wcześniej stworzenia, posiadają pozytywne kwalifikacje, usposobienia zawierające takie cechy jak kreatywność i szeroko pojętą wiedzę. Pojawienie się martwego szczura w śnie może reprezentować nasze zagubienie oraz strach przed sytuacjami życia codziennego, uwzględniając tutaj sprawy sercowe, problemy w pracy, czy w szkole, bariery rodzinne. Ale jest i także pozytywna strona medalu. Nie zawsze szczur oznacza niepowodzenia. Przynosi nam także wiele przesłanek o nadchodzącym szczęściu i sukcesie. Najważniejszym jest to, by nie przestawać pozytywnie rozpatrywać naszego życia. Co ciekawe, rzadziej przytrafiający się sen w postaci skaczącego gryzonia może oznaczać dzieci. Jeśli jesteś rodzicem i starasz się o pociechę, to dobry znak dla ciebie i twojej rodziny. Alternatywnie tego typu sen może być analogią do braku jakichkolwiek zobowiązań i tego jak przeskakujemy z jednej sprawy na drugą. 
Widzieć szczura w śnie - zachować otwarty umysł i mieć oczy dookoła głowy, ktoś z naszych bliskich będzie polował na nasze potknięcie, rzucając nam pod nogi kłody.
Rozpędzony szczur/w biegu - uczucia, którymi obdarza nas druga osoba, mogą przerodzić się w coś więcej. Bądźmy cierpliwi.
Gonitwa za szczurem - nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji oraz nie trwajmy w przekonaniu, że musimy kogoś uszczęśliwić na siłę. Niekiedy może prowadzić to do rozdzielenia.
Szczur gryzący w nogę - daje nam do myślenia o tym, że wszystko to co dzieje się wokół nas, dzieje się za szybko. Zwolnijmy na chwilę, a dostrzeżemy małe rzeczy, które zaczną nas cieszyć.
Zostać zaatakowanym przez szczura - jest odzwierciedleniem problemów, które obecnie atakują nas. Najwyższa pora stawić im czoła i zmierzyć się z nimi. Być może część z nich okaże się prostsza w rozwiązaniu niż nam się wydaje.
Strach przed szczurem - robienie czegoś wobec własnym przekonaniom, ucieczka od własnego charakteru. 
Szczur niesiony w rękach - dominacja przez niepożądane emocje, z którymi zmagamy się od dłuższego czasu. Pora to zmienić!
Łapka na gryzonie - oznacza oddanie się, poświęcenie w całości swoich interesów bliskim ci osobom, które w przyszłości w wielkim stopniu odwdzięczą ci się za to. 
Trutka na szczury - ktoś z kim masz dobry kontakt będzie próbował wybić cię z rytmu pracy oraz twojej własnej pozycji społecznej. Bądź prawdomówny w tym czasie. Może okazać się to kluczowe.Skomentuj sen