senSen o strachu

Według sennika strach jest symbolem zwycięstwa, które osiągniemy pomimo naszych obaw. Ponadto sen o strachu pojawia się często u osób, które przezywają obecnie trudny okres w życiu, są nerwowe, zestresowane, martwią się o coś lub niepokoją o swoich bliskich. Ponadto sen o strachu może również symbolizować choroby związane z układem krążenia. 

Kiedy boimy się we śnie, pokonamy swoich przeciwników i mimo przeszkód osiągniemy zamierzone cele.

Jeśli widzimy innych ludzi, którzy się boją, czeka nas awans w pracy.

Gdy kogoś straszymy we śnie, czeka nas miła niespodzianka.

Sny, w których boimy się o bliskich oznaczają, że bardzo nam na nich zależy i chcemy się o nich zatroszczyć.

Lęk wysokości pojawiający się podczas snu to obawa o swoją pozycję w pracy czy też w społeczeństwie.

Kiedy we śnie uciekamy ze strachu, na jawie często unikamy odpowiedzialności i tchórzymy, gdy należy podjąć ryzyko. Tym sposobem nie uda nam się nigdy osiągnąć celu. 

Strach przed spadaniem oznacza nasz lęk związany z utratą kontroli nad własnym życiem.

Strach przed wodą uwidacznia nasz krytyczny stosunek do samych siebie, nie potrafimy siebie zaakceptować ani spojrzeć w głąb siebie, by lepiej poznać własne potrzeby.

Strach przed śmiercią oznacza lęk przed czymś nowym, sytuacjami, które wiemy, że nadejdą i nie będziemy mieli na nie żadnego wpływu. 

Znaczenie snu strach jest uzależnione także od tego, im bardziej się boimy. Im strach jest silniejszy, tym łatwiej uda nam się osiągnąć wytyczone cele. Kiedy to inni się nas boją, cieszymy się w naszym otoczeniu szacunkiem i ludzie liczą się z naszym zdaniem.


Skomentuj sen

autor komentarzu: ~Kamil
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 13.11
0
0

U mnie sen o strachu wygląda w ten sposób, że uciekam przed czymś zdyszany i przestraszony przez zamglony las aż w końcu docieram do przepaści. Nagle to coś pojawia się za mną, trzyma mnie i zrzuca mnie w przepaść. Zawsze kiedy jestem tuż przy ziemi to się budzę. Za każdym razem towarzyszy mi ten sam strach.


x