Inne nazwy snu:

znaczenie snu o śpiącym dziecku, dziecko śpi

Jednym z najczęściej pojawiających się snów jest sen o dziecku/dzieciach. Interpretacja snu o dziecku może być różna w zależności od kontekstu, okoliczności lub czynności z nim związanych. Samo dziecko może być symbolem beztroski, niedojrzałości emocjonalnej, tęsknotą za utraconymi lub niezrealizowanymi marzeniami, zbyt szybkim wkroczeniem w dorosłość.
senSen o śpiącym dziecku

  • Niejednokrotnie znaczenie snu o dziecku różni się kiedy weźmiemy pod uwagę różne czynniki, okoliczności w jakich się pojawiło. Możemy śnić o rodzącym się dziecku, wesołym lub bawiącym się dziecku, martwym lub chorym dziecku, dziecku w wózku, płaczącym lub śpiącym dziecku. Spotykamy również sny, w których zamiast być biernymi obserwatorami, bierzemy czynny udział w sytuacjach związanych z dzieckiem w owym śnie np. rodzimy dziecko, karmimy je lub przytulamy.
  • Postać dziecka generalnie budzi jednak pozytywne konotacje i jest symbolem szczęścia, powodzenia w interesach, nowych możliwości i szans rozwoju osobistego lub zawodowego. Widzieć rodzące się dziecko jak też rodzić dziecko zwiastuje wyjątkowo szczęśliwe wydarzenie w życiu osoby śniącej. 
  • Interpretacja snu o dziecku w dużej mierze zależy od takich czynników jak emocje, które nam wtedy towarzyszą. Podobnie jak w życiu codziennym tak i we śnie np. widok śpiącego dziecka budzi raczej pozytywne skojarzenia i może oznaczać spokój, stabilizację, osiągnięcie harmonii, tak też widok martwego lub chorego dziecka we śnie budzi w nas niepokój, lęk i może zwiastować niekorzystne zmiany w naszym życiu.

Skomentuj sen

autor komentarza: Małgo
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 18.08
0
0

Dzisiaj przyśnił mi się śpiące dziecko. Nie do końca chyba interpretuje te sny jak inny, gdyż ja jestem na etapie "nie lubienia dzieci".

autor komentarza: Małgorzata
Dodano: 17.08
0
0

Sen o śpiącym dziecku wyzwala w każdym pozytywne emocje. Dzięki sennikowi poznałam znaczenie snu, o którym wcześniej nie słyszałam.


x