senSen o ptakach

Według sennika ptak widziany we śnie może mieć niezwykle różne znaczenie. Wiele zależy bowiem od tego jak wygląda ptak, jaki to gatunek i w jakiej sytuacji go widzimy. Najczęściej jednak sen o ptaku interpretowany jest ogólnie, ponieważ to właśnie taka interpretacja jest najbardziej trafna.

Jeżeli we śnie widzimy lecące ptaki to są one symbolem swobody oraz wolności. Często też oznaczają, że nasze życie jest bardzo beztroskie.

Śpiewające i ćwierkające ptaki to z kolei symbol dużej radości w życiu i nadchodzących uniesień miłosnych.

Sen o ptakach wędrownych zapowiada, że w najbliższym czasie dotrą do nas bardzo zaskakujące wiadomości. To też często zapowiedź bardzo nietypowych i zaskakujących zdarzeń.

Czarne ptaki to zawsze zły znak. Sen o czarnych ptakach, takich jak między innymi kruk, sroka lub wrona jest bowiem najczęściej zapowiedzią nieszczęścia, a nawet śmierci. 

Jeżeli śni nam się sowa, sokół albo jastrząb to jest to nawiązanie do rozwoju osobistego. Ptaki te bowiem utożsamiane są z mądrością, inteligencją oraz spostrzegawczością.

Z kolei sny o łabędziach, gołębiach albo wróblach mogą odnosić się do relacji z partnerem, spraw uczuciowych i miłosnych.

Sen, w którym pojawia się drapieżny ptak jest ostrzeżeniem przed wrogami i osobami, które działają przeciwko nam. To znak, że w realnym życiu posiadamy nieprzyjaciół i wrogów, przed którymi musimy się strzec w szczególny sposób. Ostrzeżeniem przed wrogami jest tez sen o ptakach krążących wysoko nad naszą głową.

Sen o chorym albo rannym ptaku jest bardzo złym znakiem. Zapowiada on bowiem spore problemy rodzinne, które mogą mieć duży wpływ na przyszłość.

Jeżeli w naszym śnie widzimy ptaka, który został zamknięty w klatce, to może oznacza to, ze bardzo tęsknimy za wolnością. Odczuwamy w realnym życiu ograniczenia oraz brak swobody i chcemy wreszcie pozbyć się tego uczucia.

Karmienie ptaków we śnie zapowiada wesele bądź też nową znajomość, która znacząco wpłynie na nasze życie.


Skomentuj sen

autor komentarza: Brygida
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 28.10
0
0

W moim przypadku ptaki zwiastowały nową znajomość. Karmiłam je na rynku w Krakowie.

autor komentarza: Benia
Dodano: 22.09
0
0

Świetny sennik.Polecam.

autor komentarza: Jadwiga
Dodano: 22.09
0
0

Miałam taki sen o ptakach, które karmiłam we śnie. Jakiś czas po tym poznałam mojego aktualnego chłopaka. U mnie sen się sprawdził.

autor komentarza: Adrianna
Dodano: 12.08
0
0

Koleżanka mówiła mi, że przed swoim weselem miała sen o karmieniu ptaków. Zaskakujące jaki sennik potrafi być przewidujący.

autor komentarza: ~Darek
Dodano: 7.08
2
0

Szkoda, że nie znam się na ornitologii. W moim śnie śledził mnie mały ptak, ale nie pamiętam jak wyglądał i nie kojarzę co za gatunek mógłby to być. Ciekawe interpretacje.

autor komentarza: Patrycja
Dodano: 2.07
2
0

Strona bardzo pomocna wszystkie inspirację można znaleźć szybko i bez przeszkód

autor komentarza: Nadia
Dodano: 19.11
1
0

Sen o ptaku może oznaczać ucieczkę lub ulgę.

autor komentarza: Milena
Dodano: 1.03
1
0

Śniło mi się, że byłam w małym pokoju w którym nic nie było tylko puste ściany. Siedziałam na środku a przede mną była klatka a w niej - mały wróbelek. Sennik się sprawdza, ponieważ nie czuję się wolna...nie mogę podejmować sama decyzji...ciągle wszyscy chcą bym się każdemu podporządkowała..

autor komentarza: Ania
Dodano: 1.03
1
0

Sen o ptakach lecących nad moim miastem zgadza się z sennikiem bo załam maturę i jestem w końcu wolna!:D

autor komentarza: ola
Dodano: 17.11
1
0

czy gatunek ptaka również ma znaczenie we śnie?


x