Inne nazwy snu:

sen o pożarze znaczenie, sen o ogniu, sennik pożar, sennik płomienie

Jeśli śnisz o pożarze wiele interpretacji odnosi się do ognia i do tego w jakiej sytuacji się znajdujesz zarówno Ty jak i bohater snu, czyli ogień. Może to być ogień spokojny, opanowany i niewielki, dający ciepło, a może także być szalejącym pożarem zagrażającym komukolwiek i czemukolwiek na jego drodze.
senSen o płomeniu

Jeśli jest to pierwszy przypadek, czyli ogień kontrolowany i nie ma we śnie negatywnych emocji oznacza on rodzaj odnowienia lub regeneracji w Twoim życiu. Być może czujesz się lepiej w sytuacji, która Cie niepokoiła lub ostatnio dokonałeś bardzo ważnej zmiany, z którą bardzo dobrze się czujesz, a może w końcu odnalazłeś miłość i czujesz się bezpiecznie u boku partnera, którego kochasz. W snach ogień jest częstym symbolem oczyszczenia i odnowy. Oznacza także dobre uczucia i emocje. Jeśli ogień w Twoim śnie przybiera postać niebezpiecznego pożaru, który jest w jakikolwiek sposób groźny lub przerażający, symbolizuje on odmienne uczucia - frustrację, brak wiary w siebie i lepsze życie, bezsilność, oraz niekiedy gniew i zazdrość. Wielu ludzi, po kłótni, w której działali w sposób, którego żałują lub wprawił ich w zakłopotanie i wstyd śni o pożarach. Poczucie utraty kontroli nad gniewem i rozżaleniem powoduje u takich osób wyrzuty sumienia i przygnębienie, że nie potrafili powstrzymać emocji. Sny o pożarze zdarzają się również u osób, które są przytłoczone pracą lub szkołą ponieważ czują się zniewoleni i znużeni codziennymi obowiązkami. Jeżeli we śnie zdarzy się, że z kontrolowanego ognia np. ze świeczki powstaje ogromny pożar to jest to niepokojący objaw, ponieważ wskazuje na całkowitą utratę nad jakąś częścią Twojego życia. 
Inna interpretacja dotyczy przyszłych zmian w naszym życiu. Rozumiemy przez to koniec pewnego gorszego etapu, a początek nowego. Może odnosić się to do działalności zawodowej - rozpoczęcie nowej pracy, awans, nowe obowiązki. Niekiedy może świadczyć o nieudanym związku, który gnębi naszą podświadomość i nie daje spokoju, w tym przypadku należało by porzucić obecnego partnera i rozglądnąć się za nową miłością. Czasami w snach pojawia się pożar jako bezwzględny żywioł pożerający lasy, domy, w którym giną ludzie nam bliscy i obcy. Symbolizuje to naszą chęć zakończenia problemów lub ogromne żądze, którym nie możemy sprostać przez ich ukrywanie. Jeżeli we śnie sami giniemy w pożarze może obrazować to nasz brak kontroli nad instynktami.
Widzieć pożar: szczęście w interesach.
Pożar z jasnymi płomieniami: bogactwo i szczęście.
Patrzeć na ginące w pożarze bliskie osoby: choroba.
Gasić pożar: pieniądze i szczęście.
Widzieć jak ktoś gasi pożar: wierny przyjaciel.
Wzniecać pożar: zemsta za upokorzenia.
Widzieć pożar lasu: strach przed nieznanym.
Widzieć płonący dom: zmiany, zmartwienia.
Widzieć płonący kościół: fałszywy przyjaciel.
Widzieć płomień bez dymu: zakochanie i namiętność.
Widzieć płomień z dymem: pogorszenie dochodów.
Przechodzić przez płomienie: udowodnienie racji.
Widzieć osobę wyłaniającą się z płomieni: fałszywe zarzuty.
Widzieć ludzi tańczących wokół płomieni: wspaniała podróż z bliskimi.
Poparzyć się: strata części majątku.
Ratować kogoś z pożaru: pomoc przyjacielowi.
Straż pożarna: korzyści i wpływy.

Skomentuj sen

autor komentarza: Barbara
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 16.12
0
0

Sennik się sprawdził, dziękuję.

autor komentarza: Kasia
Dodano: 28.10
0
0

Przyśnił mi się dzisiaj taki sen o ogniu, w którym płonął dom. Niestety niesie to negatywne znaczenie.

autor komentarza: Ania
Dodano: 18.08
0
0

Płonący kościół we śnie może oznaczać fałszywego przyjaciela? Zaskakujące.

autor komentarza: ~Tosia
Dodano: 7.08
0
0

Patrzeć na ginące w pożarze bliskie osoby: choroba. - Sen okropny, rokowania zdrowia jeszcze gorsze. Dobrze, że czytam senniki, postaram się zadbać o siebie, może uda mi się uniknąć nieszczęścia.

autor komentarza: Karola
Dodano: 5.08
0
0

Zgadzam się z tą interpretacją. W czasie ostatniego roku szkoły średniej podczas przygotowań do matury bardzo często miałam ten sen o pożarze.

autor komentarza: kamil93
Dodano: 4.03
1
0

Śnił mi się sen o bardzo jasnym płomieniu - wygrałem na automatach 2 tyś - kto uklada te senniki jasnowidz?:D


x