Inne nazwy snu:

znaczenie snu o płaczącym dziecku, symbol senny płaczące dziecko

Sny o dzieciach miewa prawie każdy z nas na jakimś etapie naszego życia. Pojawienie się dziecka we śnie może sygnalizować ukryte potrzeby takie jak potrzeba stabilizacji czy założenia rodziny.
senSen o płaczącym dziecku

Sen o dziecku może również oznaczać nadchodzące zmiany, przed którymi żywimy obawę dlatego chcemy uciec w świat dzieciństwa i beztroski. Samo dziecko jest symbolem naiwności, infantylności, niedojrzałości psychicznej jak również niewinności i czystości. W zależności od tego czy jedynie widzimy postać dziecka we śnie czy też bawimy się z nim lub rodzimy je interpretacje mogą się różnić.

 

I tak też np. bawiące się dziecko może być symbolem radości, niezmąconego szczęścia ale już płaczące dziecko we śnie może zwiastować nadchodzące problemy, nerwowy okres w życiu. Rodzące się dziecko z kolei może wskazywać na pojawienie się nowych możliwości. Sen o dziecku może również oznaczać, że zaniedbaliśmy jakąś sferę naszego życia, która była dla nas kiedyś istotna. Jak widać ogromne znaczenie odgrywają tutaj okoliczności w jakich pojawiło się dziecko we śnie i nasze emocje z nim związane.


Skomentuj sen