senSen o grobie

Sen o grobie to niejednokrotnie zwiastun konfliktów i problemów. Co prawda grób kojarzony jest przede wszystkim ze śmiercią, jednak nie zawsze zwiastuje on zgon. Znaczenie zależne jest od całego kontekstu snu. Motyw grobu, jak również cmentarza nie koniecznie musi zwiastować najgorsze zdarzenia. Sen o grobie często sugeruje pewne obawy, które związane są z osobą, za którą bardzo tęsknimy. Mogą to być również obawy w związku z sytuacją życiową w jakiej się obecnie znajdujemy. Grób jest tu wtedy symbolem bezradności.

 

Sen o odwiedzaniu grobów znaczy, że w realnym życiu zmagamy się z trudną do rozwiązania sytuacją. To czasem odzwierciedlenie tego, że za bardzo użalamy się nad sobą i rozpamiętujemy zdarzenia z przeszłości.

Kiedy śni nam się, że leżymy w grobie, znaczy to, że wkrótce czeka nas bardzo przykra sytuacja. Sen ten może być też przestrogą przed tym, że wkrótce możemy popełnić poważny błąd i jeżeli nie uda nam się go uniknąć, to może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Widok pustego grobu we śnie oznacza właśnie pustkę odczuwaną przez nas w realnym życiu. Taki sen jest bardzo wyraźnym znakiem, że jesteśmy samotni i poszukujemy kogoś, kto pomoże tę samotność wypełnić.

Sen o kopaniu grobu zwiastuje bardzo poważne zmiany w życiu, które nastąpią już wkrótce. Mogą one dotyczyć praktycznie każdej sfery życia.

Koszmar senny o tym, że to własnie nas układają do grobu ma jednak pozytywną symbolikę. Oznacza on bowiem, że już wkrótce czeka nas wesele.

Wpadnięcie do grobu znaczy, że zagraża nam w realnym życiu spore niebezpieczeństwo. Mogą to być kłopoty zdrowotne albo finansowe.

Z kolei wchodzenie do grobu ostrzega przed fałszywymi znajomymi, którzy ciągle działają na działają na naszą niekorzyść.

Widok zniszczonego grobu zapowiada, że ciężkiej choroby dozna osoba, którą bardzo kochamy. Może to być ktoś z rodziny, albo z grupy najlepszych przyjaciół.

Otwarty grób widziany we śnie zapowiada rychłe nadejście bardzo dobrych wiadomości. To znak, że najbliższy czas w naszym życiu obfitować będzie w radość i zabawę.

Koszmar, w którym to my wydobywamy z grobu ciało zmarłej osoby jest to również bardzo dobry znak. Sen taki bowiem zapowiada pomyślność finansową, dobre efekty uzyskane w jakimś biznesie.


Skomentuj sen

autor komentarza: Lidka
Najnowszy Komentarz!
Dodano: 12.08
1
0

Miałam bardzo dziwny sen, w którym stałam nad grobem nieznanej mi osoby. Ciekawe co może symbolizować taki sen?

autor komentarza: ~Krysia
Dodano: 7.08
0
0

Śnił mi się otwarty grób babci, i był pusty. Byłam wtedy bardzo zaskoczona, od razu szukałam znaczenia snu. Dobrze, że zwiastuje pozytywne zdarzenia.

autor komentarza: Janina
Dodano: 19.11
0
0

Mam nadzieję, że mi się to nie przyśni.


x