Inne nazwy snu:

Sen o literach, sen z literami, sen z słowami

Sen o abecadle uznaje się jako zwiastun zmian, które wkrótce nastąpią w naszym życiu. Może oznaczać również, że osiągniemy sukces na polu artystycznym, być może jako aktor, śpiewak lub znany pisarz. Wszystko zależy od tego, jakiej sytuacji dotyczył nasz sen.
senSen o abecadle

Jeżeli mówiliśmy abecadło na głos, jest to oznaką, że do naszego życia wkrótce zawita wielka miłość. Jeżeli natomiast w naszym śnie pisaliśmy je, to czeka nas przygoda, która całkowicie nas odmieni nas duchowo. 

Na ogół, sen o abecadle ma pozytywny wydźwięk, za wyjątkiem sytuacji, kiedy się go uczymy. Jest to uznawane za objaw obecności wroga w naszym otoczeniu. Jeżeli więc przyśniła nam się taka sytuacja, należy mieć się na baczności, ponieważ ktoś knuje za naszymi plecami. Być może jest to osoba, która udaje naszego przyjaciela, a tymczasem chce się wzbogacić naszym kosztem. Niekorzystny jest również przypadek, kiedy we śnie widzimy nieuporządkowane abecadło. Może ono bowiem oznaczać zamieszanie, z którym wkrótce będziemy musieli się zmierzyć.

Skomentuj sen